
»To je pomemben korak k stabilizaciji svetovnega gospodarstva,« je zapisala von der Leyen in poudarila, da so jasni, predvidljivi pogoji bistveni za delovanje trgovinskih in dobavnih verig.
»Želimo dati priložnost pogajanjem,« je sporočila von der Leyen in napovedala, da bo EU uvedbo protiukrepov, ki so jih države članice podprle včeraj, odložila za 90 dni.
»Carine so davki, ki škodujejo samo podjetjem in potrošnikom. Zato sem dosledno zagovarjala carinski sporazum 'nič za nič' med Evropsko unijo in Združenimi državami,« je dodala von der Leyen.
Če pogajanja z ZDA ne bodo zadovoljiva, bodo protiukrepi EU stopili v veljavo, je opozorila von der Leyen, pri čemer se priprave za nadaljnje protiukrepe nadaljujejo, vse možnosti pa ostajajo na mizi.
Več informacij
- Datum objave
- 10. april 2025
- Avtor
- Predstavništvo v Sloveniji