Novice

Evropski parlament in Svet EU sta danes dosegla politični dogovor o svežnju za poenostavitev skupne kmetijske politike, ki prinaša zmanjšanje upravnih bremen, poenostavitev plačilnih shem in povečanje konkurenčnosti kmetov.

Komisarka za enakost, pripravljenost in krizno upravljanje Hadja Lahbib bo jutri v Bruslju gostila drugi dialog o izvajanju, ki bo osredotočen na strateški okvir EU za enakost, vključevanje in udeležbo Romov ter nacionalne strateške okvire za Rome.

Evropska komisija pozdravlja današnjo sodbo Sodišča EU, ki v veliki meri potrjuje, da direktiva o ustreznih minimalnih plačah temelji na trdni pravni podlagi.
Služba za medije Predstavništva skrbi za obveščenost slovenskih medijev o zadevah EU in ozaveščanje slovenske javnosti o vlogi EU v Sloveniji.
Dostop do publikacij evropskih institucij o dejavnostih in politikah Evropske unije.
Preverjamo dejstva in pojasnjujemo nekaj pogostih in aktualnih vsebin, da bi odpravili napačne predstave o EU.
Stare novice in dogodki