Vsakih 5 let na začetku novega mandata Evropske komisije njen predsednik oziroma predsednica določi prednostna področja, na katera se bo osredotočila Komisija.
Komisija Ursule von der Leyen je po rezultatih evropskih volitev in v skladu z mandatom, ki sta ji ga podelila Evropski svet in Evropski parlament, predstavila sklop ambicioznih ciljev za prihodnost Evrope, in sicer:
- doseči podnebno nevtralnost do leta 2050,
- zagotoviti, da to desetletje postane digitalno desetletje Evrope, ter
- okrepiti vlogo Evrope v svetu z bolj geopolitičnim pristopom.
Šest prednostnih nalog Komisije Ursule von der Leyen

Evropski zeleni dogovor
EU gradi novo strategijo za rast, ki bo Unijo preoblikovala v sodobno, ogljično nevtralno, z viri gospodarno, trajnostno in konkurenčno gospodarstvo.

Evropa, pripravljena na digitalno dobo
EU krepi digitalno suverenost z jasnim poudarkom na podatkih, tehnologiji in infrastrukturi za digitalno preobrazbo, ki koristi vsem.

Gospodarstvo za ljudi
EU ustvarja privlačnejše okolje za naložbe ter spodbuja rast, ki omogoča kakovostna delovna mesta, zlasti za mlade in mala podjetja.

Močnejša Evropa v svetu
Evropska komisija se zavzema za multilateralizem in svetovni red, ki temelji na pravilih, v katerem ima EU dejavnejšo in večjo vlogo.

Spodbujanje evropskega načina življenja
EU se zavzema za socialno in gospodarsko Unijo enakosti, strpnosti in socialne pravičnosti, ki temelji na načelu pravne države.

Nova spodbuda za evropsko demokracijo
Evropejcem in Evropejkam moramo dati več besede in zaščititi našo demokracijo pred zunanjim vmešavanjem.